Vaktsineerimata jääb nakkusele vastuvõtlikuks.

Vaktsineerimata jääb nakkusele vastuvõtlikuks.

Kaiser Family Foundationi küsitluse kohaselt ütleb umbes 3 vabariiklast kümnest, et nad kindlasti ei vaktsineeri.

See tähendab, et Ameerika võib lõpuks välja näha nagu lapitekk, kus on piirkonnad, kus COVID-19 nakkusi on vähe, ja teistes, kus viirus jätkuvalt õitseb.

"Näiteks Idaho maapiirkonnas on kohti, kus on väga iseseisvalt mõtlevad inimesed, kus levik võib jätkuda, sest vaktsineeritakse ainult kuni 25% inimestest," ütles professor dr William Schaffner. ja nakkushaiguste ekspert Vanderbilti ülikooli meditsiinikoolis Nashville’is Tennessee osariigis.

Tennessees näeb Schaffner juba "rabavat" lõhet linna ja maa vahel. "Ma olen tõesti mures, et see viirus jätkab maapiirkondades hõõgumist," ütles ta.

Madala vaktsineerimisega piirkondades käitub COVID-19 samamoodi nagu praegu.

"Inimestel, kes on vaktsineerimata, on sama suur oht nakatuda kui kunagi varem," ütles Harvard Chani rahvatervise kooli epidemioloog William Hanage.

Vaktsineerimise jõud

COVID-19-sse nakatumise ohud on märkimisväärsed. Vaktsineerimata inimestest, kelle test on COVID-19 suhtes positiivne, lõpeb CDC andmetel umbes 20% raske haigusega, 5% jõuab intensiivravisse ja 1–2% sureb.

Vaktsineerimata jääb nakkusele vastuvõtlikuks. Kuid nii saavad ka juba haavatavad inimesed – üle 65-aastased, immuunpuudulikkusega või muude terviseprobleemidega. Isegi kui nad on vaktsineeritud, peavad nad ohutuse tagamiseks lõputult järgima ettevaatusabinõusid, nagu maskide kandmine ja sotsiaalne distantseerumine, või riskida tõsise haigusega.

Seetõttu ütlevad rahvatervise ja nakkushaiguste eksperdid üha enam, et karja immuunsus ei peaks olema fookuses. Laiaulatuslik vaktsineerimine ise võib muuta COVID-19 tapjast millekski palju healoomulisemaks, vähemalt immuniseeritud inimeste jaoks.

Iisrael, kus 62% on seni maailma kõrgeim vaktsineerimismäär, annab ülevaate sellest, mis võib juhtuda.

Parandage oma südame tervist ja elujõudu – alustage Welltone’iga aadressil https://welltone-website.com/et/ .

"Niipea, kui vaktsineerimise määr saavutas 50%, nägite juhtumeid ja surmajuhtumeid lihtsalt langema," ütles UCLA biostatistika professor Christina Ramirez.

Iisraeli andmed näitavad, et vaktsineeritutel pole mitte ainult palju väiksem tõenäosus raskelt haigestuda või surra, vaid ka COVID-19 nakatumise korral on see peaaegu alati kerge haigusjuht.

"Peaaegu pole vahet, kas viirus levib elanikkonnas, kui see ei põhjusta tõsiseid probleeme," ütles Los Angelese California ülikooli epidemioloogiaprofessor dr Timothy Brewer.

Loodetavasti tõuseb vaktsineerimise määr lõpuks piisavalt kõrgele, et haavatavuse taskud vähenevad ja viirust levib üldiselt vähem.

Wisconsini-Madisoni ülikooli rahvastikutervise uuringute professor Ajay Sethi võib veel otsustada vaktsineerida, kuna saab selgeks, kui palju kaitset see pakub.

"Püüan olla optimist," ütles ta. "Ma ei taha maapiirkondi maha kirjutada, öeldes, et need jäävad igaveseks vaktsineerimisest keelduvateks kogukondadeks. Aja jooksul see muutub."

Ameerika COVID-19 tulevik

Teine potentsiaalne metsikkaart on COVID-19 põhjustava viiruse SARS-CoV-2 variandid.

Praeguseks on Iisraeli andmed rahustavad. Isegi seal, kus 80% ringlevast viirusest pärines Ühendkuningriigis esmakordselt tuvastatud nakkavamast B.1.1.7 variandist, oli Pfizeri vaktsiin väga tõhus. Pfizeri, Moderna ja Johnson & Johnsoni vaktsiinid on kõik näidanud teatud kaitset variantide eest.

See võib muutuda, kui ilmnevad uued variandid, eriti kui ülejäänud maailm ei saa piisavalt vaktsiini. Farmaatsiaettevõtted töötavad juba uute vaktsiinide ja korduvate vaktsiinide kallal. Nii Pfizer kui ka Moderna ütlesid eelmisel nädalal, et inimesed vajavad tõenäoliselt iga-aastast COVID-19 vaktsiini kordusdoose.

Sellegipoolest osutavad eksperdid, nagu San Francisco California ülikooli nakkushaiguste professor dr Monica Gandhi, tõenditele, et COVID-19 ei arenda vaktsiine välja.

"Olen pisut üllatunud ajakirjanduses viimasel ajal väljendatud pessimismi üle variantide ja kõhkluse üle, mis ei võimalda vaktsiinidel meid pandeemiast läbi viia. Ma arvan, et need on lahendus," ütles Gandhi.

UCLA Brewer ütles, et kuna viirus on endiselt ringlemas, ei taastu asjad 2019. aasta novembrisse, enne kui viirus on kogu maailma pühkinud.

"Pleksiklaasist tõkked supermarketis ei kao kunagi," ütles ta. "Kuid ma arvan, et me jõuame sinna, kus pole universaalset maski kandmist."

Paljude inimeste jaoks võib COVID-19 saada taustahaiguseks nagu gripp, talvel vahatamine ja suvel taandumine, mistõttu on vaja teha kord-aasta või üle-aastane korduvsüst.

"On täiesti võimalik, et mõne aasta pärast võivad vaktsineeritud inimestel tekkida nuusktubakas ja see on tegelikult SARS-CoV-2, kuid nad ei tea seda kunagi," ütles Hanage.

Ekspertide sõnul sõltub COVID-19 tulevik USA-s lõpuks ameeriklaste valmisolekust vaktsiine omaks võtta.

"Me võitleme pikka aega madala vaktsineerimisega," ütles Meyers Texase ülikoolist. "COVID-19 on nii hiiliv viirus – see levib kiiresti ja vaikselt – see ei hakka vaibuma enne, kui valdav enamus inimesi on vaktsineeritud."

Võtke ühendust Elizabeth Weise’iga aadressil eweise@usatoday.com

Ligikaudu 1 ameeriklasest 12-st ei ole õigel ajal saanud oma teist plaanitud annust COVID-19 vaktsiini ja kuigi see teeb epidemioloogidele muret, on järelmõju palju parem kui teiste täiskasvanute kaheannuseliste vaktsiinide puhul.

Haiguste tõrje ja ennetamise keskuste hiljutiste andmete kohaselt jõudis umbes 92% inimestest, kes said Pfizer-BioNTechi või Moderna COVID-19 vaktsiini, oma teise süsti.

Eksperdid märkisid, et sellised enimkasutatavate koroonaviirusevastaste vaktsiinide kaheannuselise režiimi lõpetamise numbrid on põhjust tähistada.

"Ajaloo suurima massilise vaktsineerimisprogrammiga on 92% inimestest, kes tulevad tagasi oma teise süsti, tohutu võit," ütles San Francisco California ülikooli nakkushaiguste spetsialist dr Monica Gandhi.

Teine lask on oluline, sest see tagab tugevama immuunsuse COVID-19 vastu. Esimene annus, mida nimetatakse algannuseks, tutvustab kehale COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse pinnal oleva piigivalku. Teine tugevdab seda immuunvastust, nii et keha on valmis viirusega kokkupuute korral võitlema.

"See on põhjus, miks me peame jätkama inimestega suhtlemist, et veenda neid, miks on nii oluline nende endi, nende pere ja kogukonna jaoks vaktsiinide täieliku komponendi lõpuleviimine," ütles riigi kõrgeim nakkushaiguste ekspert dr dr. Anthony Fauci ütles esmaspäeval Harvard Chani rahvatervise kooli raekojas.

"See on kirss jäätise peal," ütles Nashville’i Vanderbilti ülikooli meditsiinikooli professor ja nakkushaiguste ekspert dr William Schaffner. "See tugevdab teie immuunsüsteemi ja aitab tagada teile pikaajalise kaitse."

Kõrge täiskursuse vaktsineerimise määr võib osaliselt olla tingitud sellest, et inimesed mõistavad paremini COVID-19 riske võrreldes teiste vaktsiinivälditavate haigustega, ütles Kaiser Permanente Lõuna-California uurimis- ja osakonna nakkushaiguste epidemioloog Katia Bruxvoort. Hindamine.

"Enamike inimeste elu on COVID-19 otseselt mõjutanud haiguse, lähedase kaotuse, töö- ja koolihäirete ning muude muutuste kaudu," ütles Bruxvoort, kes uurib mitmeannuseliste vaktsiinide omastamist.

"Inimesed, kes on esimese ja teise süsti vahel, võivad kindlasti nakatuda, eriti kohtades, kus haigusjuhtude määr on kõrge, seega julgustame kõiki tegema oma teise süsti," ütles Gandhi.

Pfizer-BioNTechi ja Moderna vaktsiinid nõuavad kahte annust, mis manustatakse vastavalt 21-päevase ja 28-päevase vahega. Need moodustavad 224 miljonit USA-s seni manustatud 232 miljonist annusest

Johnson & Johnsoni vaktsiin, mis peatati lühikeseks ajaks, kui tervishoiuametnikud uurisid väga harva esinevat kõrvaltoimet, nõuab vaid ühte süsti. Kuna see on üks ja tehtud, on see eriti kasulik raskesti ligipääsetavatele elanikkonnarühmadele ja inimestele, kellel on raske teist annust tagasi saada, ütles Schaffner.

CDC märgib, et tegelik arv inimesi, kes jätsid oma teise Pfizer-BioNtechi või Moderna vaktsiiniannuse vahele, on tõenäoliselt alla 8%, kuna mõned võivad olla saanud doose erinevatest organisatsioonidest, mis ei pruugi olla arvutiandmete kaudu ühendatud.

Mayo kliiniku vaktsiiniuuringute rühma direktor dr Gregory Poland ütles, et määrad võivad aja jooksul paraneda, kuna teise doosi ajastamine muutub lihtsamaks ja andmeid uuendatakse.

"See on natuke liikuv sihtmärk; valitsussüsteemid on alati natuke maas," ütles Poola.

Rahvatervise ametnikud teadsid alati, et täiskasvanutele mõeldud kaheannuseline vaktsineerimiskampaania saab olema raske. Lapsed saavad palju vaktsiine, mis nõuavad mitut süsti, kuid kuna nad käivad lastearstidel üsna sageli, on neid lihtsam manustada.

Täiskasvanute teiseks võtmiseks tagasi tulemine on keeruline. Vöötohatis on tuulerõugete viiruse poolt põhjustatud valulik lööve, mis mõjutab 80-aastaseks saades 1 kolmest vaktsineerimata inimesest. Isegi nii suure arvu korral tuleb Shingrixi vaktsiini teise annuse saamiseks tagasi vaid 85% inimestest. CDC.

B-hepatiit võib põhjustada maksahaigusi ja surma. Vaktsiinid selle vältimiseks on saadaval nii kahe- kui ka kolmeannuselistes seeriates. Kaheannuselise vaktsiini puhul lõpetas kogu järjestuse ainult 45% täiskasvanutest. Kaiser Health Systemi Bruxvoorti uuringu kohaselt tegi kolme annusega skeemi puhul seda vaid 26%.

Eksperdid ütlevad, et inimesed ei tule selle korduva süsti järele mitmel põhjusel. Mõne jaoks on seda ajakava koostamine liiga keeruline.

"Paljud inimesed isegi ei tea, milline on nende ajakava nelja nädala pärast," ütles Browni ülikooli rahvatervise kooli dekaan ja pandeemiaekspert dr Ashish Jha teisipäeval toimunud pressikonverentsil.

Isegi tal oli raskusi oma teise COVID-19 süstimise ajaks kokku leppida.

"Peame lihtsalt olema kannatlikud ja andma inimestele rohkem võimalusi tagasi tulla," ütles ta.

Teised reageerisid tugevalt esimesele annusele ja kõhklevad teise võtmisega.

"Nad võivad uskuda, et kui nad esimese doosi tõttu vajusid, on parem, kui nad ootavad teise saamist," ütles Poola. "See on hea, kui nad lähevad tagasi ja saavad selle."

Soovitatust kolm või neli nädalat kauem ootamine pole probleem. Schaffner nõustus, et inimesed peaksid saama võimendust, kui nad saavad.

"Sinu peale ei karjuta!" ta ütles. "Sa saad laia naeratuse ja aitäh."

Eelmise aasta märtsis, kui COVID-19 Indiasse jõudis, läks 1,4 miljardi elanikuga riik kiiresti kaheks kuuks sulgemisse, hoides nakatumise määra range kontrolli all. Septembris oli hüpe, kuid numbrid langesid tagasi.

Veebruariks oli juhtude arv kõigi aegade madalaim ja riik hakkas lõõgastuma, arvates, et on viirusest jagu saanud, ütles Baltimore’i Johns Hopkins Bloombergi rahvatervise kooli nakkushaiguste spetsialist dr Amita Gupta.

Inimesed hakkasid käima kriketimängudel, usufestivalidel ja pulmades. "Sisuliselt oli reegleid palju leevendatud," ütles ta.

Nüüd kasvab riigi juhtumite arv plahvatuslikult ja selle tervishoiusüsteem, eriti väiksemates linnades, on ülekoormatud.

"See on peaaegu nagu Indiat tabanud täiuslik torm," ütles Harvardi TH Chani rahvatervise kooli rahvastiku tervise ja geograafia professor SV Subramanian.

India on nii suur, et erinevates piirkondades võisid rolli mängida erinevad tegurid ning linnad näivad praegu kannatavat rohkem kui maapiirkonnad, ütles ta. Kuid kombinatsioon on viinud katastroofini.

"Haiglad täis ja vooditeta – nad seisavad sellega täiesti silmitsi. Nad on sõjamentaliteedis," ütles Gupta. Rongivagunid ja hotellid muudetakse haiglateks.

India peaminister on palunud abi ja teised riigid, sealhulgas USA, on vastanud.

Hapnikupaakide ja hapniku valmistamise seadmete saadetised peaksid jõudma Indiasse järgmise nädala jooksul, teatasid Valge Maja ametnikud teisipäeval.

Contents