Suma globalna: 56,1 miliona przypadków i 1,34 miliona zgonów.

Suma globalna: 56,1 miliona przypadków i 1,34 miliona zgonów.

Rodriguez, łącznik hrabstwa ds. bezdomnych, powiedział, że na początku pandemii zasoby do przeprowadzania testów były ograniczone. Dodał jednak, że jeśli organizacja non-profit chciałaby koordynować działanie zespołu pomocy bezdomnym w związku z COVID-19 w hrabstwie Riverside, można to zorganizować już teraz.

W ramach wolontariuszy medycyny Coachella Valley pozostało jeszcze od 10 do 15 testów. Organizacja non-profit planuje zebrać dodatkowe środki na zakup kolejnych produktów.

Dyrektor schroniska: Środki ostrożności zmniejszyły potrzebę masowych testów

Osobom doświadczającym bezdomności, które nie żyją na ulicy, schroniska w Coachella Valley zapewniają pewną ochronę przed narażeniem na Covid-19.

Misja ratunkowa w dolinie Coachella w Indiach zakazała przyjmowania niepotrzebnych gości i zmieniła sposób dostarczania posiłków społeczności. Oznacza to, że spotkania grupowe zostały odwołane, a osobom, które obecnie nie mieszkają na misji, oferowane są bezpłatne posiłki na wynos, powiedział Scott Wolf, kierownik programu misji ratunkowej w Coachella Valley.

Nie wszyscy jednak są świadomi zachodzących zmian. Villa powiedział, że przez ostatnie kilka tygodni nie miał dostępu do jedzenia, ponieważ uważał, że obowiązująca w misji zasada „żadnych gości” oznacza, że ​​misja wstrzymała także wspólne kolacje.

John Webster, który mieszka na misji ratunkowej od około siedmiu miesięcy, powiedział, że czuje się bezpieczniej w ośrodku w Indio niż poza nim.

Uwolnij swój potencjał i prowadź aktywny tryb życia z Hondrostrong – odwiedź już teraz naszą oficjalną stronę internetową.

„Poszłam do sklepu załatwić sprawę na Wielkanoc, bo potrzebowałam soku winogronowego i krakersów, abyśmy mogli tutaj przystąpić do komunii” – powiedziała 60-latka. „Poszedłem więc do supermarketu i byłem szalony, widząc puste półki i puste miejsca. Poczułem się jak apokalipsa. Pozostając tutaj, czuję, że jesteśmy chronieni przed narażeniem na (koronawirus).”

Zwiększono protokoły sanitarne, wszystkim mieszkańcom rozdano maseczki materiałowe lub chirurgiczne, a kontrole pod kątem gorączki przeprowadza się rutynowo.

Webster mieszka w jednym z męskich akademików na terenie misji, w którym znajduje się około 20 łóżek piętrowych. Chociaż łóżka są od siebie oddalone od 8 do 3 stóp, on nadal jest bardzo blisko swojego współtowarzysza.

„Jednak my wszyscy tutaj mamy kontakt tylko ze sobą” – powiedział. „Dzięki temu nadal czujemy się chronieni, dlatego kilka razy dziennie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie w akademikach, nosimy maski i staramy się zachować dystans od siebie”.

Cindy Fadness, lat 35, mieszka na misji w jednoosobowym pokoju z dwójką dzieci. Nadal spotyka się z innymi matkami, a dzieci nadal bawią się na podwórzu.

AKTUALIZACJA: Firmy Pfizer i BioNTech ogłosiły w środę, że planują złożyć „w ciągu kilku dni” do Agencji ds. Żywności i Leków wniosek o zatwierdzenie szczepionki do stosowania w sytuacjach awaryjnych, która według nich w masowych testach wykazała obecnie 95% skuteczność.

Tennessee jest jednym z czterech stanów, które uruchomią pilotażowy program dostaw eksperymentalnej szczepionki na Covid-19 firmy Pfizer Inc., potwierdził we wtorek gubernator Bill Lee.

Według Reuters, firma wybrała Tennessee, Rhode Island, Teksas i Nowy Meksyk ze względu na infrastrukturę szczepień w tych stanach, różnice w obszarach miejskich i wiejskich, wielkość i różnorodność populacji.

„Pfizer wybrał nasz stan ze względu na naszą zdolność do zbudowania silnej infrastruktury i jesteśmy wdzięczni za ich partnerstwo” – Lee stwierdził we wtorek na Twitterze.

Szczepionka firmy Pfizer, której skuteczność we wczesnych danych wykazała ponad 90%, stwarza wyzwania związane z dystrybucją ze względu na wymagania dotyczące przechowywania: należy ją przechowywać w temperaturze -94 stopni Fahrenheita (-70 stopni Celsjusza), czyli znacznie poniżej typowych standardów chłodzenia szczepionek.

9 listopada firma Pfizer ogłosiła pierwsze wyniki dotyczące swojej szczepionki opracowanej we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech. Firma Moderna z siedzibą w Massachusetts opublikowała w poniedziałek wyniki badań trzeciej fazy, które wykazały obiecującą skuteczność w walce z tą chorobą na poziomie 94,5%.

Kandydat na szczepionkę Moderna został opracowany we współpracy z naukowcami z Vanderbilt, Emory University, National Institutes of Health i innych. Badania Vanderbilta są częściowo finansowane przez Dolly Parton z Tennessee, która przekazała 1 milion dolarów na fundusz badawczy nad COVID-19 Vanderbilt University Medical Center.

21 października Tennessee ujawnił swój wstępny plan dystrybucji szczepionek, ustanawiając wstępną hierarchię określającą, kto otrzyma szczepionkę w trzech fazach dostępności. Urzędnicy stanowi stwierdzili wówczas, że nie wiedzą jeszcze, jakie szczepionki otrzyma dany stan, ile dawek zostanie dostarczonych ani kiedy te dawki zostaną dostarczone do dystrybucji.

„Początkowo nie będzie to powszechnie dostępne” – powiedział Piercey we wtorek, dodając, że powszechnej dostępności nie należy się spodziewać wcześniej niż wiosną 2021 r.

Plan stanowi, że 85% szczepionek dla stanu Tennessee zostanie rozprowadzonych w 95 hrabstwach w oparciu o liczbę ludności, 5% dawek Tennessee zostanie równomiernie rozdzielonych pomiędzy 95 hrabstw, niezależnie od populacji i obciążenia chorobami, a 10% zostanie zatrzymane przez stan na potencjalne nieprzewidziane potrzeby priorytetowe.

W projekcie planu priorytetem są pierwsze dawki dla osób udzielających pierwszej pomocy i pracowników pierwszej linii opieki zdrowotnej. Pierwszeństwo otrzymają także mieszkańcy Tennessee cierpiący na choroby narażające ich na wysokie ryzyko powikłań wirusowych, osoby starsze cierpiące na choroby wysokiego ryzyka oraz osoby przebywające w placówkach opieki zbiorowej.

W drugiej fazie Tennessee nada priorytet szczepieniom personelowi szkół i firm świadczących opiekę nad dziećmi, a także osobom starszym cierpiącym na choroby „średniego ryzyka” oraz pracownikom branży „infrastruktury krytycznej”.

Trzecia i ostatnia faza obejmie dzieci, młodych dorosłych, inne osoby objęte opieką zbiorową i ostatecznie wszystkich pozostałych.

Cassandra Stephenson prowadzi interesy w The Tennessean, części USA Today Network — Tennessee. Skontaktuj się z Cassandrą pod adresem ckstephenson@tennessean.com lub pod numerem (731) 694-7261. Obserwuj Cassandrę na Twitterze pod adresem @CStephenson731.

Według burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio, największy w kraju system szkół publicznych tymczasowo wstrzymuje nauczanie stacjonarne, aby powstrzymać dalsze rozprzestrzenianie się Covid-19.

Wiadomość nadeszła w środę, kiedy w USA liczba zgonów z powodu koronaawirusa przekroczyła 250 000, co stanowi zdecydowanie największą liczbę zgonów na świecie. Według panelu Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa następna jest Brazylia z liczbą 166 699 osób.

Miasto Nowy Jork oświadczyło wcześniej, że budynki szkolne zostaną zamknięte, jeśli 3% wszystkich testów na obecność wirusa korony przeprowadzonych w całym mieście w ciągu siedmiu dni da wynik pozytywny. W obliczu ogólnokrajowego wzrostu liczby przypadków ten kamień milowy został przekroczony, co spowodowało zamknięcie placówki.

System szkolnictwa w Nowym Jorku wstrzymał wcześniej nauczanie stacjonarne w połowie marca, gdy przez miasto szalał wirus. Teraz wszyscy z ponad miliona uczniów szkół publicznych w mieście będą uczyć się całkowicie online.

Również w Nowym Jorku prawie 9 400 pracowników metra, autobusów i kolei podmiejskiej Zarządu Transportu Metropolitalnego może stracić pracę w przyszłym roku, jeśli rząd federalny nie wypłaci 12 miliardów dolarów, których agencja potrzebuje na dalsze funkcjonowanie.

Obszarem najbardziej dotkniętym może być metro i autobusy w Nowym Jorku, w których może nastąpić utrata prawie 7 000 miejsc pracy w związku z redukcją usług nawet o 40%, ponieważ pandemia Covid-19 powoduje bezprecedensowe zmniejszenie liczby pasażerów, według MTA może utrzymać się do połowy 2020 r. .

📈 Dzisiejsze liczby: według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w USA odnotowano ponad 11,5 miliona przypadków i 250 400 zgonów. Suma globalna: 56,1 miliona przypadków i 1,34 miliona zgonów.

Niekwestionowanym liderem pod względem liczby zakażeń koronawirusem są także Stany Zjednoczone z blisko 11,5 milionami, czyli o 2,5 miliona więcej niż zajmujące drugie miejsce Indie.

Liczba ofiar śmiertelnych wirusa wśród Amerykanów jest ponad dwukrotnie większa niż liczba amerykańskich żołnierzy, którzy zginęli podczas I wojny światowej. Tylko dwa amerykańskie konflikty pochłonęły więcej ofiar niż koronawirus – wojna secesyjna (prawie 500 000, w tym według danych amerykańskiego Departamentu Spraw Weteranów ) i II wojny światowej (405 000).

Pomimo opracowania terapii, które uratowały niezliczoną liczbę istnień ludzkich, najgorsze skutki wirusa mogą jeszcze nadejść. W kraju panuje gwałtowny wzrost liczby przypadków, który spowodował, że przez 16 kolejnych dni odnotowano co najmniej 100 000 nowych infekcji, a średnia dzienna w listopadzie przekraczała 130 000.

Nowe ograniczenia w Kentucky wpływają na szkoły, bary i restauracje

Demokratyczny gubernator Kentucky Andy Beshear ogłosił szereg nowych ograniczeń, które obejmą sale szkolne, bary i restauracje w całym stanie. Powołując się na coraz liczniejsze dowody na większą liczbę zgonów i chorób w stanie spowodowanych koronawirusem, Beshear stwierdził, że potrzebne są najnowsze mandaty, ponieważ „bierność jest zabójcza”.

„Udawanie, że ten wirus nie istnieje naprawdę, nie wchodzi w grę” – powiedział. „Czas zrobić wszystko, aby zakończyć tę walkę”.

Posunięcia te spotkały się z szybką krytyką ze strony przywódców Partii Republikańskiej, którzy obiecali powstrzymać Beshear na początku 2021 r. nowym ustawodawstwem ograniczającym uprawnienia gubernatora.

Kentucky należy do 36 stanów, w których obowiązuje obowiązek noszenia maseczek. Jakie zasady obowiązują w twoim stanie? Sprawdź listę.

— Grace Schneider i Emma Austin, „Louisville Courier Journal”.

Szkoły publiczne w Nowym Jorku będą całkowicie zdalne

Po powrocie na palcach do nauczania stacjonarnego dla niektórych uczniów, szkoły publiczne w Nowym Jorku powrócą w czwartek do nauczania zdalnego z powodu rosnącej liczby przypadków wirusów.

Władze okręguogłosiły w środę na Twitterze , że budynki szkół publicznych zostaną zamknięte do odwołania na potrzeby nauczania stacjonarnego, w tym dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Od kilku dni system balansuje na granicy zamknięcia, ponieważ wskaźniki pozytywnego wyniku wirusa w mieście oscylują w pobliżu progu 3%, który administracja burmistrza Billa De Blasio ustaliła, aby spowodować kolejne zamknięcie. Niektórzy twierdzili, że próg jest zbyt rygorystyczny; inni skarżyli się, że bary i siłownie pozostają otwarte w celu zajęć w pomieszczeniach zamkniętych, podczas gdy szkoły są zmuszone do zamykania.

Nowy Jork był pierwszą dużą dzielnicą miejską, która zaczęła przywracać nauczanie stacjonarne, co zostało przesunięte na wrzesień i październik, ponieważ związek nauczycieli i władze miasta debatowały nad tym, jak bezpiecznie otwierać budynki. Od tego czasu większe okręgi próbowały zrobić to samo, ale wielu z nich udaremnił jesienny wzrost liczby przypadków wirusów.

Nowy Jork był także jednym z niewielu dużych okręgów, w którym ponownie wprowadzono obowiązkowe testy w szkołach, a wyniki pokazują, że wskaźniki pozytywnego wyniku wirusa w społeczności szkolnej utrzymują się na wyjątkowo niskim poziomie – według najnowszych danych opublikowanych przez władze szkolne wynoszą zaledwie 0,22%. Wydział Oświaty miasta .

— Erin Richards

Fauci: Przeciętny Amerykanin mógłby zaszczepić się już w kwietniu

Doktor Anthony Fauci, wiodący w kraju ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych, który przeprowadził USA przez pandemię, przewiduje, że Amerykanie mogą spodziewać się pierwszych dawek zatwierdzonej szczepionki przeciwko koronawirusowi już w kwietniu.

Co więcej, Fauci powiedział w środę redakcji USA TODAY: „Kiedy zostanie zatwierdzona przez FDA… przyjąłbym szczepionkę i zaleciłbym ją mojej rodzinie”.

Oczekuje się, że pracownicy pierwszej linii służby zdrowia otrzymają pierwsze dawki pod koniec grudnia lub na początku stycznia. Sekretarz zdrowia i opieki społecznej Alex Azar powiedział w środę, że administracja spodziewa się, że do końca roku będzie dostępnych około 40 milionów dawek szczepionki, co wystarczy do zaszczepienia 20 milionów osób po dwie dawki.

Po priorytetowym traktowaniu osób narażonych na ryzyko infekcji lub ciężkiej choroby, zdrowa populacja ogólna może spodziewać się pierwszych dawek szczepionki począwszy od kwietnia i kontynuowanych do lipca, jeśli wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem, powiedział Fauci.

Fauci powiedział, że jeśli większość populacji zostanie zaszczepiona latem i jesienią, ludzie będą mogli z niecierpliwością czekać na powrót do normalności sprzed pandemii. Jednak aby to osiągnąć, należy zająć się uchylaniem się od szczepień, powiedział, szczególnie wśród osób kolorowych, które historycznie nie ufają krajowemu systemowi opieki zdrowotnej.

— Adrianna Rodriguez

Większość Amerykanów nie będzie mogła skorzystać z pierwszego domowego testu na obecność wirusa Covid-19 przed wiosną

Pierwszy w kraju domowy test na koronawirus, zatwierdzony przez Agencję ds. Żywności i Leków, będzie kosztować około 50 dolarów i zapewnia wyniki w ciągu 30 minut lub krócej. Ale zapomnij o teście, jeśli chcesz wiedzieć, czy masz Covid-19 przed wizytą u rodziny na Święto Dziękczynienia lub Boże Narodzenie.

Contents